חיפוש    חפש 
 
 
 
מפגש אינטל חובלים
 
 
 
חובלים בהייטק
 
 
 
חובלים ומשפט
 
 
 
 

 מפגש ארגון בוגרי חובלים-אינטל בסינמה סיטי

 
  
 
 

אני תמיד שמח לשמוע על אירוע חדש של האירגון. בדרך כלל יש איזה סיפור מסגרת מקצועי, אבל כמו שכתוב בהזמנה פוטנציאל הפלברה מספיק בשביל שארצה להגיע.

הפעם אינטל פרשו חסות על האירוע, והציבו רף יפה של אירוח: קפה, עוגות וסנדויצ'ים. סימנתי "וי" בלוקש על ארוחת ערב. מצד שני, העיצוב של המתחם עם עשרות מסכים שמוצג עליהם לוגו אינטל היה קצת מאיים.

במרכז הערב היתה מצגת של דני, סמנכ"ל ייצור באינטל קרית גת בנושא טכנולוגיית ייצור מעבדים.

רגע לפני המצגת, אחרי ההתכנסות והכיבוד, שיקו הציג תוכניות לשנה הקרובה וביקש מהחברים להירתם לטובת פעילות האירגון. (זה הזמן להרים את הכפפה, ולהציע עזרה או יוזמה בכל תחום שנראה לכם רלונטי).

מסתבר שדני מנוסה מאוד בטכנולוגיות הייצור וכנראה גם מנהל מוכשר, אבל לדעתי הרטוריקה שלו לא עברה לקהל. הוא ניסה לשתף אותנו בתדהמה שהוא חש אל מול הישגי התעשייה בתחום שלו, אבל לשומעים שלא באים מהתחום לא נדלקות העיניים כשמתברר שבקרית גת מייצרים מעבדים בחדר נקי של 20 דונם, עם 2 מיליארד טרנזיסטורים במעבד שמסוגלים להתמתג ב- 6 GHz. (6,000,000,000  פעמים בשניה).

הוא גם אמר שהוא יודע להסביר את הפיסיקה של טרנזיסטור מהתחלה עד הסוף ,כמו שמעטים בעולם יודעים. חבל שלא הסביר. הייתי צריך את זה למבחן באוניברסיטה ביום שישי.

בהמשך צפינו בסרטון של מרדף שמדגים את יכולת עריכת הוידאו של המעבדים החדשים של אינטל ושמענו על אפשרויות התעסוקה בחברה, שמגייסת באגרסיביות בימים אלה.

בסוף המצגת שחר שאל על הצפי להחלפת טכנולוגיית הסיליקון במחשבים קוונטיים. דני אמר שצריך לענות על זה מהבטן לפי מה שהלב אומר לראש. לא בטוח שהבנתי, אבל דני התחייב שעד 2020 הסיליקון ימשיך לשחק, לידיעת אלה מבינינו שקשורים לתעשייה.

יוחאי שאל אותו למה אין באינטל מחקר סוציולוגי בנושא השפעת הטכנולוגיה על התרבות ודני ענה לו על פעילות בקהילה של עובדי החברה. כנראה דני לא הבין את השאלה, מה שמוכיח את הטענה של יוחאי שהתעשייה מתעלמת מהשינויים שהחברה המערבית עוברת בהשפעת הטכנולוגיה שאותה תעשייה מביאה לחיינו. אני לא יודע מה העמדה שלי בעניין וצריך גם לזכור שיש אוניברסיטאות וגופי מחקר שזה בהגדרה תפקידם. הם גם כנראה יהיו אובייקטיביים יותר אם יחקרו את הנושא.     

לסיום צפינו בסרט החדש עם אנג'לינה (ועוד שחקנים) שהיו בו יותר מרדפים ופחות מעבדים. 

היה ערב נחמד ומעניין, כיף לפגוש חברים ולחדש קשרים ותודה לשיקו רון ואינטל וכל מי שעזר להפקה המרשימה והמהנה.

חיים וכמן, מחזור צ"ג.

כל הזכויות שמורות לארגון בוגרי קורס חובלים