חיפוש    חפש 
 
 
 
העוצמה הימית
 
 
 
סיום קורס חובלים מחזור 121
 
 
 
האקדמיה בקורס חובלים
 
 
 
סרטון קורס חובלים
 
 
 
נזכור
 
 
 
 

 החובלים לאקדמיה

מאז ומעולם קורס חובלים בחיל הים נחשב יוקרתי, חשוב ומבוקש מאוד בצה"ל. בשנה האחרונה נוספה לו הילה. בשיתוף אוניברסיטת חיפה נפתח מסלול אקדמי מיוחד ויוקרתי שבמהלכו לומדים החובלים לתואר ראשון.

חניכי קורס חובלים ירכשו השכלה אקדמית באוניברסיטה, במקביל לרכישת מקצוע קצין הים, ויסיימו את מסלול קצין הים כבוגרי תואר ראשון בלימודים רב תחומיים.תוכנית הלימודים שתכנן ד"ר און וינקלר, ראש החוג ללימודים רב תחומיים באוניברסיטת חיפה, מותאמת במיוחד לחובלים על בסיס מתכונת החוג ללימודים רב תחומיים. התוכנית כוללת קורסים במדעי המדינה, בכלכלה ובמנהל, בתחבורה ובספנות וקורסים כלליים נוספים, כמו טרור ולחימה בטרור ומבוא לביטחון לאומי.את הקורסים מעבירים מרצים מומחים בתחומם.הלימודים אורכים שנתיים, לכן מתארך קורס החובלים ב-30 שבועות. במחזור הראשון שיצא לדרך באפריל 2005 למדו 37 חובלים.

"זוהי קודם כל תמורה הולמת לבחורים המצוינים שנותנים את הנשמה לחיל הים ולצה"ל ורק אחר כך אמצעי להשבחת כוח האדם ובמיוחד בעמדות הפיקוד שלו", כך התבטא מפקד חיל הים, האלוף דוד בן בעט"ש, בנוגע לתואר האקדמי שממתין לחיילים בסיום קורס חובלים."תמיד היו בחיל הים אנשים מצוינים, אבל הפעם ללא ספק מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית ולא מן הנמנע שהקורס הזה, עם התשורה הנאה וההוגנת שבצידו, אחראים לכך. נכון שעדיין מוקדם לדבר במונחים סטטיסטיים, אבל ברור שכל חייל בצה"ל, קל וחומר כל הורה בישראל, יהיה שמח לקבל כלים אלו לו או לבנו כבר בתחילת דרכו. הקורס הזה מעניק לבוגריו לא רק כלים לעמדת ניהול ופיקוד, אלא גם עמדת זינוק טובה יותר לחיים האזרחיים. אנחנו רואים את זה בכל מקום בעולם שבו קיימים מוסדות אקדמיים צבאיים – כוח האדם האיכותי מגיע למקומות האלה, משביח אותם ומשתבח בעצמו". 

כל הזכויות שמורות לארגון בוגרי קורס חובלים