חיפוש    חפש 
 
 
 
מטרות ויעדים
 
 
 
עמותת צל''ש
 
 
 
מנהיגות עסקית צעירה
 
 
 
 

 עמותת צעירים לומדים שח-מט

 כמובטח, בכל חודש תוצג לחברי העמותה תוכנית אחרת הפועלת בקהילה על-מנת לאפשר לכל אחד מאיתנו להשתלב בדרך שיבחר בפעילות המתאימה למגבלותיו והקרובה לליבו. במאי אציג בפניכם תוכנית בה אני פעיל אינטנסיבית (פרוטקציה - מנהל הפורום מציג את העמותה שלו ראשון).

 

עמותת "צעירים לומדים שח-מט" (צל"ש), הוקמה לפני שנה על-ידי קבוצת סטודנטים מאוניברסיטת תל-אביב. העמותה מפעילה מתנדבים (ממש מתנדבים - בלי מלגות, הוצאות נסיעה ושאר ירקות) שמלמדים שח-מט בבתי-ספר באזורים חלשים יחסית. העמותה מפעילה השנה 10 קבוצות ביניהן קבוצות בלוד, ירושלים, פנימיית תל-ברוך וחולון. המתנדבים מלמדים שעתיים בשבוע - כשהעמותה מספקת את הציוד, מערכי השיעור, ליוויו של רכזת הדרכה (השכירה היחידה של העמותה), ליווי מקצועי על-ידי אומן שח שמחזק את כישורי המשחק של המדריכים במפגשים חודשיים, וכל דרישה אחרת שעולה מהמדריכים.

חשוב להדגיש. שח-מט הוא לא העניין. הרעיון שעומד בבסיס הפעילות הוא הקשר הבלתי אמצעי שנוצר בין המדריך לבין הקבוצה, המונה לכל היותר 12 חניכים. רבים מהחניכים לא היו בחוגים ולא מורגלים לסביבה שנוצרת בקבוצות הללו. הכוונה ליצור סביבה אלטרנטיבית בה לא מפחדים להיות "חנונים" - לחשוב, לתכנן, ולדבר במושגים של הצלחה. החניכים נבחרים על-ידי בית-הספר, כשהכוונה היא שישתתפו חניכים שהפעילות תטיב עימם - תלמידים עם הפרעות ריכוז, משמעת, או סתם חניכים שהיועצת מרגישה שנחוצה להם תשומת לב פרטנית (זו לא תוכנית למחוננים בלבד).

בשנה הבאה מתכננת העמותה לצמוח ולהפעיל קבוצות נוספות. לשם כך נדרשים שני דברים: הראשון הוא מתנדבים חובבי שח - לא חייבים להיות אלופי העולם, רק לאהוב את המשחק ולהיות מוכנים לאהוב את החניכים. הדבר השני שנדרש הוא, איך לא, ממון. עלות הפעלת קבוצה הינה 5,000 ש"ח בשנה, סכום הכולל את הציוד, הליווי, פעילות חוץ בית-ספרית אחת באמצע השנה (מוזיאון - לא תאמינו כמה התגובות למוזיאון המדע נלהבות!!) ואירוע סוף שנה בהשתתפות כל חניכי העמותה.  

הפעילות מרגשת והתגובות מבתי-הספר, מהמדריכים ומהחניכים נלהבות. התוכנית מרגשת וההשתתפות בה מתגמלת ולא פחות חשוב - כיפית! כל המתנדבים ברמה גבוהה ומפגשי המדריכים הם משהו שמחכים לו.

 אני מזמין את כל המעוניין להיכנס לאתר (בבנייה - אנחנו עניים!) העמותה - http://www.cpchess.co.il/  ולעיין במסמך המצורף.

 

כל המעוניין במידע נוסף מוזמן להגיב באתר, או ליצור איתי קשר ישירות ב- comm@hovlim.co.il.


תקציר מנהלים -עמותת צל''ש     
 
כל הזכויות שמורות לארגון בוגרי קורס חובלים