חיפוש    חפש 
 
 
 
מפגש אינטל חובלים
 
 
 
חובלים בהייטק
 
 
 
חובלים ומשפט
 
 
 
 

 ''חובלים בהיי-טק'' – תחקיר מפקדים

ביום רביעי האחרון של חודש אוגוסט נערך מפגש בחברת אבטחת המידע צ'קפוינט תחת הכותרת "חובלים בהיי-טק". מטרת המפגש היתה לחבר בין הבוגרים הצעירים לותיקים ובינם לבין תעשיית ההי-טק, על מנת ליצור הזדמנויות עסקיות לותיקים, הצעות עבודה לצעירים ולשדרג את הפלאברה עבור כולם.

ואכן, לאירוע הגיעו בוגרי קורס חובלים לדורותיו - עם דגש על המילה "לדורותיו":  ותיק המשתתפים היה דן חושי בן מחזור ג' (שלהערכתי הוא בעל מספר אישי תלת-ספרתי), ואילו בקצה השני של הסקאלה היו הילדים ממחזור קי"ד, שטרם השתחררו.

לאחר חצי שעה של Networking (מה שבתקופות תמימות יותר כונה בשם "התכנסות וכיבוד קל"), התיישבנו להרצאה הראשונה מפי רונן קלר, סמנכ"ל משאבי אנוש בצ'קפוינט ובוגר מחזור נ'. ההרצאה התעכבה מעט לאחר שהמצגת של רונן סירבה להיפתח, באופן אירוני, בשל בעיית אבטחה. לאחר ששועלי הסטי"לים הותיקים שבקהל צעקו לו שילחץ על "Ignore", עלתה המצגת שכללה סקירה על החברה: החל מהקמתה ב-1993 ועד הדו"ח הכספי האחרון שלה שחושף הכנסות שנתיות של מיליארד דולר.

רונן גם סיפר את סיפורו האישי, שלדעתי מהווה שיעור חשוב לכולנו: לאחר השחרור, סידר לו חבר מהבסיס, שאחיו עבד בצ'קפוינט, ראיון לתפקיד מסוים במחלקת הזמנות. רונן הגיע לראיון ושם הסתבר לו ולמראיינת שאין לו שום מושג בתחום או רקע רלוונטי לתפקיד. הג'וקר שהכניס אותו לחברה היה העובדה שבעלה של המראיינת, בוגר מחזור מ"ט, אמר לה יום לפני הראיון "רונן קלר? אני מכיר אותו - הוא בחור טוב!". והשאר - היסטוריה.

לאחר רונן עלה בן חושי, סמנכ"ל פיתוח ובוגר נ"ה, והציג כמה ממוצרי האבטחה החדשים שיצאו לשוק באחרונה. לסיכום הפרק של צ'קפוינט עלה איצ'ה ויינרב, סמנכ"ל המכירות לשוק האסייתי ובוגר כ"ח, שדיבר על איך מוכרים אבטחה ליפנים (ולשם ההמחשה הציג מספר תמונות של יפניות צעירות שזכו לתשואות מהקהל).

את ההרצאה האחרונה נתן ד"ר חנן מעוז, מומחה למערכות מידע, מרצה באוניברסיטת תל אביב ובוגר מ"ח. חנן פתח בסיפורים קלילים מן השירות, כולל סיפור על שריפה שכמעט כילתה את חדר המכונה של אח"י יפו, בעת שהוא היה צ'יף ואיצ'ה ויינרב היה מפקד הספינה.

בהמשך, חנן סיפר על מסלול התפתחותו האישי, מהשחרור דרך הלימודים, עבודה במספר חברות היי-טק בינלאומיות ועד למחקריו האחרונים שזיכו אותו בדוקטורט.

האירוע הסתיים בכך שרונן קלר, שכאמור אחראי על כח האדם בצ'קפוינט, הכריז שהוא "מאוד ישמח לראות עוד חובלים בחברה", דבר שכמעט הוביל לרמיסתו על ידי עדרי חובלים צעירים וקורות חייהם בידיהם.

לסיכום, בבחינת תכנון מול ביצוע - הזדמנויות עסקיות התהוו, הצעות עבודה הוצעו ואפילו פלאברה הייתה... נתראה במפגש הבא.

 

עומר ברק

ק"ז שייט

 

כל הזכויות שמורות לארגון בוגרי קורס חובלים